Типографія

Курс беззастережної любові до букв, який навчить цінувати, відчувати і належно оформлювати тексти. Будова графем, класифікація шрифтів, композиція набору, модульні схеми, естетика, стилістика, семіотика. Друк і веб.
3 місяці, 2 рази на тиждень.

О курсе

Типографія — основа якісного дизайну. На міцному фундаменті типографії побудовано вишукану красу книжок, різноманітну привабливість журналів, сміливі вибрики реклами, зручність навігаційних схем, сайтів, додатків.

Букви прекрасні. Але у невмілих руках вони в’януть, втрачають блиск задуму, який полірував у кожній деталі шрифтовий дизайнер. Тому працювати з буквами слід терпляче й уважно, їх треба поважати — і навіть любити. Але спершу їх потрібно зрозуміти — відчути гармонію знаків, щоб збудувати витончену композицію; побачити пропорції елементів, щоб використати зв’язки і рими; засвоїти минуле шрифтів, щоб осмислено створювати щось нове й сучасне.

Ми створили цей курс, щоб поділитися з вами своїм давнім захопленням буквами й текстами, а також дуже різним досвідом роботи з ними. Курс допоможе позбутися незрозумілого остраху перед шрифтами та версткою.

А щоб ваше нове яскраве захоплення переросло у серйозні тривалі стосунки, ми вигадали складні, але захопливі практичні завдання — від власних букв, написів і декоративних шрифтів до сторінок, розгортів, розділів і постерів.

Курсові проекти студентів попереднього набору.
4 500 грн/міс.

Курс триває 3 місяці, але ви можете заощадити 5%, оплативши весь курс одразу

27 занять

2 рази на тиждень по вівторках 19:30 до 21:30 і суботах 11:00 до 13:00

Лютий 2018

Старт нової групи у лютому 2018

14 місць

Ми приділяємо увагу кожному студенту на курсі, тому кількість місць обмежена


Антон Колотило

Дизайнер і арт-директор, власник Red Dot Award 2015: Communication Design (Branding Design). 10 років досвіду і роботи в дизайні та рекламі в таких агенціях як Fedoriv, Banda, ISD Group, студія Лебедєва. Дизайнер і арт-директор журналу Father#3, книг #Euromaidan — History in the Making, «Ройтбурд» і «Коран українською».

Facebook


Микола Ковальчук

Дизайнер тексту від окремих літер і написів до складних багатосторінкових видань, навігаційних систем, сайтів, інтерфейсів. За десять років підготував понад дві сотні видань у співпраці з видавництвами, студіями дизайну та незалежними проектами. Дослідник історії, естетики, семіотики і технології письма, шрифтів і композиції тексту. Експерт із верстки в Adobe InDesign, автоматизації видавничих процесів і підготовки макетів до друку.

Facebook

Кому будет полезно

— Молодим або досвідченим дизайнерам будь-якої спеціалізації, які хочуть заповнити прогалини в роботі з буквами.

Арт-директорам, які прагнуть навчитися тонко відчувати букви — і готові для цього попрацювати як дизайнери.

— Випускникам курсів «Веб-дизайн. Основи», «Графічний дизайн. Основи», «Айдентика» чи «Ілюстрація» в Projector.

Для роботи на заняттях вам обов’язково потрібен буде ноутбук зі встановленими програмами Adobe InDesign, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop та Adobe Acrobat (рекомендуємо версії CS6 чи CC).

Программа курса

Курс складатиметься з насичених, інформативних, добре ілюстрованих лекцій та амбітних, складних і захопливих практичних завдань в основних напрямах типографії. Заплануйте собі кілька годин щотижня для роботи над домашніми завданнями, а також приготуйтеся до змінної (у бік зростання) тривалості суботніх занять.
Прописні істини, рядові терміни
Словниковий запас типографа. Назви елементів букв, рядків, текстів, сторінок — українською та англійською. Синтаксис і пунктуація найпоширеніших європейських мов. Основи етикету й гарного тону в роботі з версткою.

Написи і шрифти
Анатомія букв, рядків і простору між ними. Форма, контрформа, ритм набору. Зв’язки й відмінності між каліграфією, летерингом та набірним шрифтом. Еволюція та формально-історична класифікація в деталях і прикладах. Нейтральні, контрастні та ексцентричні поєднання шрифтів. Текстові й декоративні шрифти. Цікаві досліди з проектування букв, шрифтів і написів.

Композиція, схеми, верстка
Divide et impera. Читання, розглядання та ієрархія сприйняття. Гармонія і какофонія, динаміка і статика. Золотий перетин та інші вигадки. Компонування рядка, колонки, сторінки, розгорту і публікації загалом. Взаємодія тексту з графічним матеріалом та сторінкою. Як і навіщо будувати й ламати модульні схеми. Співпраця з більд-редактором, редактором, коректором.

Стиль і світогляд
Сузір’я галактики Ґутенберґа — стилі епох, культур, суспільних верств і видатних майстрів. Латинка, кирилка, грека та інші системи письма. Технології, інструменти, емоції, асоціації. Архітектура проти творчості. Де взяти і як розвинути відчуття міри та доброго смаку. Натхнення, запозичення, плагіат і делікатні натяки.

Сфери застосування
Папір, дисплей та веб. Великі жанри і маленькі знахідки роботи з друком. Шрифти і написи у брендингу, айдентиці, рекламі. Основи роботи з періодикою, серійними та окремими проектами. Обмеження і надзвичайні можливості цифрового середовища. Технологія, формати, купівля та ліцензування цифрових шрифтів.

Место проведения

Київ, Projector (ул. Воздвиженская, 34А). Школа, коворкінг та лекторій для дизайнерів, девелоперів, та творчих людей усіх напрямків і спеціалізацій.

Регистрация

Для того, щоб потрапити на курс, будь ласка, залиште заявку на навчання. На вашу пошту ми надішлемо лист із детальною інформацією для вступу.