Хороші шрифти, де їх шукати і як поєднувати

Хороші шрифти, де їх шукати і як поєднувати
ЧАС
14.07.2018 (субота), 14:00-20:00
ВАРТІСТЬ
250 грн
АДРЕСА
iHub, вул. Замкнена 9

Микола Ковальчук — дизайнер багатосторінкових видань, текстів і написів, дослідник естетики, семіотики та технології шрифтів і текстового дизайну. Викладач, консультант, експерт із роботи з програмою Adobe InDesign.

Субота, 14 липня, 14:00~20:00.

Про пошук, вибір та поєднання шрифтів можна знайти дуже мало інформації — і дуже багато вигадок або просто суб'єктивних поглядів, сформульованих так, немов це непорушні правила. Чи існують узагалі в цій сфері об'єктивні критерії? Чи можливо виробити власний підхід до вибору та поєднання шрифтів?

Певна річ, можливо, — але для цього треба розібратися з основними аспектами дизайну і технології шрифтів. Також слід пам'ятати, що зазвичай ми обираємо шрифти не задля самого вибору, а для конкретного проекту — тому варто мати на увазі кілька питань, які стосуються проекту, а не шрифтів.

Під час лекції ви дізнаєтеся про основи шрифтової класифікації та технології, з'ясуєте ключові аспекти і критерії вибору шрифтів, а також зорієнтуєтеся щодо сучасних можливостей пошуку, випробування та ліцензування шрифтів.

Основні теми, які розглянемо:

  • Технологія: формати, функції, локальні й доступні шрифти
  • Формально-історична класифікація та семіотика шрифтів
  • Призначення шрифтів, принципи вибору та поєднання
  • Перелік питань до проекту під час вибору шрифтів

За бажання, учасники можуть взяти з собою (легкі та зручні) ноутбуки зі встановленою програмою Adobe Illustrator (рекомендована версія — Creative Cloud 2018) чи навіть просто планшети з браузером Chrome найновішої версії, щоб безпосередньо спробувати дещо з функцій OpenType чи переглянути ресурси для пошуку і випробування шрифтів. Для цього також потрібен буде доступ до мережі wifi чи мобільний 3G.

Рівень: початковий та середній