Лак, спот і поле під обріз: готуємо макет до друку

Лак, спот і поле під обріз:  готуємо макет до друку
ЧАС
15.07.2018 (неділя), 11:00
ВАРТІСТЬ
800 грн
АДРЕСА
«HAPPY», вул. Пекарська, 44/4

Микола Ковальчук — дизайнер багатосторінкових видань, текстів і написів, дослідник естетики, семіотики та технології шрифтів і текстового дизайну. Викладач, консультант, експерт із роботи з програмою Adobe InDesign.

Навести красу в макеті, доки він на дисплеї комп'ютера — це тільки початок непростої роботи з підготовки макета до друку. Нерідко дизайнерам доводиться переробляти все по кілька разів, доки друкарня нарешті прийме їх: минає вже третій дедлайн, замовники обривають телефон, другий телефон обривають менеджери друкарні, комп'ютер димить, а тираж зрештою виходить трохи (зовсім) не такий, як усі сподівалися...

Якщо вам уже траплявся такий досвід чи, якщо ви тільки починаєте працювати з поліграфічним дизайном, є низка речей, про які вам варто знати, перш ніж ви почнете робити наступний макет. Адже більшості проблем, які виникають на друці, можна уникнути, якщо розібратися з основними принципами поліграфічного виробництва та погодити проект із технологами друкарні ще перед тим, як робити перші ескізи.

Під час практичного заняття ми ознайомимося з найпопулярнішими технологіями друку, розглянемо особливості та призначення кожної з них, обговоримо головні перестороги та найпоширеніші помилки, а потім пройдемо увесь шлях підготовки макета до друку: від планування та ескізів через підготовку ілюстрацій і фотографій в Adobe Photoshop до верстки макета в Adobe Illustrator і Adobe InDesign та підсумкової перевірки в Adobe Acrobat.

Загалом, під час заняття ви доволі добре зорієнтуєтеся в таких питаннях:

  • Формат і конструкція видання, робота з полями, планування кількості сторінок
  • Популярні технології друку: цифровий офсет, плаский офсет, трафаретний друк та інші
  • Кольорові моделі RGB, CMYK, Greyscale, ICC-профілі, кольороподіл та перетворення
  • Чисті фарби (відомі як пантон або спот), підготовка і перевірка ілюстрацій та макетів
  • Автоматизація перетворення, обробки й перевірки файлів
  • Рекомендовані формати файлів, параметри PDF та робота з Adobe Acrobat

Крім того, ви дізнаєтеся: що означають і як працюють нокаут, оверпринт і трепінг, де беруться і чим небезпечні муар і різнотон, навіщо потрібен насичений чорний, як подати в макеті висічки і лак, що таке сумарне покриття і GCR — словом, приходьте, ми гарно розважимося ;)

Учасникам потрібні будуть комп'ютери зі встановленим програмним забезпеченням Adobe Creative Cloud 2018 (Photoshop, Illustrator, InDesign, Acrobat) — рекомендуємо українську або англійську версію. Працювати в старіших версіях можливо, але інтерфейс та функції відрізнятимуться. Частина практики буде пов'язана з веб-ресурсами, тому комп'ютерам потрібен буде доступ до wifi. Також, не забудьте записники для конспектів, згодяться :)

Рівень: середній та високий (учасники мають вільно орієнтуватися принаймні у Photoshop та Illustrator)