Як обирати кирилівські шрифти

Як обирати кирилівські шрифти
ЧАС
12.02.2019 (вівторок), 19:30
ВАРТІСТЬ
300 грн
АДРЕСА
Projector, вул. Воздвиженська, 34а

Микола Ковальчук — дизайнер багатосторінкових видань, дослідник естетики, семіотики та технології шрифтів і текстового дизайну. За десять років роботи у видавничій сфері підготував кілька сотень видань для різних видавництв та незалежних проектів. Викладач, консультант, експерт із роботи в Adobe InDesign.

Легально безкоштовних шрифтів стає дедалі більше, і хоч кирилівський набір знаків підтримують далеко не всі, можна знайти чимало кирилівських шрифтів із відкритою ліцензією. Та чи всі вони придатні для роботи? На жаль, кирилка від багатьох західних дизайнерів зазвичай виглядає значно гірше, ніж латинка, — і не тільки у відкритих, але й у комерційних шрифтах.

Цього разу ми не заглиблюватимемося в заплутану історію непростої долі нашої системи знаків, хоча кілька моментів таки обговоримо — зокрема те, що експериментувати, розвивати і змінювати кирилівські форми літер потрібно.

Натомість спробуємо з'ясувати, на що варто звернути увагу, щоб відрізнити спокійні усталені варіанти форми знаків від сміливих експериментів, а сміливі експерименти — від халтури. А також поміркуємо над тим, коли експерименти з формами доречні, наскільки еластичне відчуття міри та чому в одному випадку потрібен компроміс і золота середина, а в іншому — бешкет і революція.

Будь ласка, перед лекцією приділіть час та уважно почитайте й роздивіться:

1. Критичні статті Дмитра Растворцева про кирилівські шрифти Google Fonts: частина 1 та частина 2

2. Ілюстрований допис Александри Королькової на цю тему.

Обговоримо:

— Що означає «якісний шрифт» і чи тільки у формах знаків справа?
— Усталені форми кирилівських літер, поширені помилки та їхні наслідки;
— Альтернативні форми літер, експерименти та перспективи;
— Класичні шрифти, за якими можна звірити компас;
— Нові шрифти, якими варто захоплюватися.

Буде цікаво: дизайнерам, які вискористовують шрифти з кирилицею.