Таємниці книжкового дизайну

Таємниці книжкового дизайну
ЧАС
14.05.2019 (вівторок), 19:30
ВАРТІСТЬ
300 грн
АДРЕСА
Projector, вул. Кожум'яцька, 10

Микола Ковальчук — дизайнер книжок, дослідник естетики, семіотики та технології шрифтів і текстового дизайну. За десять років роботи у видавничій сфері підготував кілька сотень видань для десятків видавництв та незалежних проектів. Викладач, консультант, експерт із технології цифрових шрифтів та роботи з Adobe InDesign.

«Книжка — це як ложка, молоток, колесо чи ножиці. Один раз винайшли — і покращити вже неможливо».¹
Дивовижно: я стільки разів проводив лекції та воркшопи, присвячені шрифтам, але жодного разу не розповідав про «найпотужнішу річ нашого часу»² — річ, заради якої писемність, шрифти і технології пройшли тривалу еволюцію, річ, яка досі впливає на візуальну культуру та графічний дизайн, річ, яку називають книжкою.
Ставитися до книжки суто як до носія інформації — це як вважати, що смартфон — це фотоапарат. Тобто так, це один із аспектів, для багатьох людей найважливіший, — але це не все.
Що ще варто знати про книжки для початку? Як відрізнити красиву книжку від некрасивої, і чи варто взагалі намагатися? Чому книжки подобаються чи не подобаються? Від чого залежить вигляд книжки і скільки вона має коштувати? Що взагалі роблять книжкові дизайнери і чому не варто називати їх верстальниками?
Я спробую відповісти на ці питання — і, сподіваюся, на все, про що запитаєте ви. Також у програмі — перегляд красивих книжок (тобто купи моїх проектів і кількох симпатичних західних видань). Звичайно, якщо хочете, можете принести одну Найкращу Книжку, яку маєте у своїй колекції — покажемо усім або обговоримо приватно ;)

Обговоримо:

— Диски, сувої, кодекси: трохи книжкової історії;
— Йоганна Гутенберга та еволюцію шрифтового дизайну;
— Текст in vivo, текст in vitro та емансипацію паперу;
— Книжку як матеріальний об'єкт;
— Книжку як витвір кількох мистецтв;
— Досвід оригінального та перекладеного дизайну.

Буде корисно всім, хто розгортає книжки.

¹ © Умберто Еко, «Не сподівайтеся позбутися книжок».
² © Кіт Х'юстон, «Книга».