Композиція та верстка тексту

Композиція та верстка тексту
ВРЕМЯ
04–05.08.2018 (субота/неділя), 11:00–18:00
СТОИМОСТЬ
1400 грн
АДРЕС
Projector, вул. Воздвиженська, 34а

Микола Ковальчук — дизайнер багатосторінкових видань, текстів і написів, дослідник естетики, семіотики та технології шрифтів і текстового дизайну. Викладач, консультант, експерт із роботи з програмою Adobe InDesign.

Є чимало підходів до композиції тексту — вони залежать від жанру, структури, обсягу тексту, їх зумовлено стилем­­­­, смаками читачів та майстрів, технологіями друку та розмірами дисплеїв. Але так само, як зі зміною форми деталей і стилю оформлення літер у різних шрифтах графеми залишаються незмінними, у різних епохах і культурах композиція тексту теж зостається підозріло схожою. Під час дводенного практичного заняття ми зазирнемо за декоративну поверхню сторінки і розглянемо прості, але надійні механізми, які століттями допомагають читачам витримувати експерименти дизайнерів і читати, а дизайнерам — експериментувати і доповнювати смисл тексту візуальними засобами без втрат читомості (ну, майже).

Для роботи учасникам потрібні будуть ноутбуки зі встановленим програмним забезпеченням Adobe InDesign СС 2018 — заняття не буде присвячене вивченню всіх можливостей програми, але їй достатньо кількох базових інструментів, щоб бути найкращою в роботі з текстом серед усіх графічних редакторів. За бажання, учасники можуть працювати зі своїми улюбленими редакторами, але частину практичних завдань виконувати в них буде складніше. Зрештою, це гарна нагода відкрити для себе нове ефективне робоче середовище.

Лекції та інструкції під час заняття чергуватимуться із практичними завданнями — щодня учасники матимуть по два практичні блоки тривалістю щонайменше годину кожен. Також радимо взяти з собою улюблені олівці для чернеток, їх буде багато!

День 1. Мікротипографія

1. Як ми бачимо і як читаємо: Логіка сприйняття тексту

2. Форма: Прописні, рядові, капітель, цифри, пунктуація

3. Ритм: Різновиди і функції. Метрики, кернінг, трекінг, інтерліньяж

4. Контраст: Зв'язок масштабу, пропорцій, щільності та оптичної ваги

5. Темп: Від чого, крім сюжету і шрифтів, залежить настрій тексту

День 2. Макротипографія

1. Просторове мислення у площині: Канали та рівні сприйняття сторінки

2. Розташування, ієрархія та відмінність: Побудова візуальних зв'язків

3. Робота з модульними схемами: Взаємодія функціональних груп

4. Верстка абзаців: Поділ, зведення і розподіл, колонки, переноси, відступи

5. Верстка ілюстрацій: Пропорції, поля, взаємодія з текстом

Рівень: середній.