Композиція та верстка тексту

Композиція та верстка тексту
ЧАС
8–9.09.2018 (сб/нд), 11:00–18:00
ВАРТІСТЬ
1400 грн
АДРЕСА
Projector, вул. Воздвиженська, 34а

Микола Ковальчук — дизайнер багатосторінкових видань, текстів і написів, дослідник естетики, семіотики та технології шрифтів і текстового дизайну. Викладач, консультант, експерт із роботи з програмою Adobe InDesign.

Є чимало підходів до композиції тексту — вони залежать від жанру, структури, обсягу тексту, їх зумовлено стилем­­­­, смаками читачів та майстрів, технологіями друку та розмірами дисплеїв. Але так само, як зі зміною форми деталей і стилю оформлення літер у різних шрифтах графеми залишаються незмінними, у різних епохах і культурах композиція тексту теж зостається підозріло схожою. Під час дводенного практичного заняття ми зазирнемо за декоративну поверхню сторінки і розглянемо прості, але надійні механізми, які століттями допомагають читачам витримувати експерименти дизайнерів і читати, а дизайнерам — експериментувати і доповнювати смисл тексту візуальними засобами без втрат читомості (ну, майже).

Для роботи учасникам потрібні будуть ноутбуки зі встановленим програмним забезпеченням Adobe InDesign СС 2018.

Заняття не буде присвячене вивченню всіх можливостей програми, але їй достатньо кількох базових інструментів, щоб бути найкращою в роботі з текстом серед усіх графічних редакторів. За бажання, учасники можуть працювати зі своїми улюбленими редакторами, але частину практичних завдань виконувати в них буде складніше. Зрештою, це гарна нагода відкрити для себе нове ефективне робоче середовище.

Лекції та інструкції під час заняття чергуватимуться із практичними завданнями — щодня учасники матимуть по два практичні блоки тривалістю щонайменше годину кожен. Також радимо взяти з собою улюблені олівці для чернеток, їх буде багато!

День 1. Мікротипографія

1. Як ми бачимо і як читаємо: Логіка сприйняття тексту

2. Форма: Прописні, рядові, капітель, цифри, пунктуація

3. Ритм: Різновиди і функції. Метрики, кернінг, трекінг, інтерліньяж

4. Контраст: Зв'язок масштабу, пропорцій, щільності та оптичної ваги

5. Темп: Від чого, крім сюжету і шрифтів, залежить настрій тексту

День 2. Макротипографія

1. Просторове мислення у площині: Канали та рівні сприйняття сторінки

2. Розташування, ієрархія та відмінність: Побудова візуальних зв'язків

3. Робота з модульними схемами: Взаємодія функціональних груп

4. Верстка абзаців: Поділ, зведення і розподіл, колонки, переноси, відступи

5. Верстка ілюстрацій: Пропорції, поля, взаємодія з текстом

Рівень: середній.