Art. Management. Curation

Насичений курс із вивчення основ кураторства та менеджменту у мистецтві. 4 місяці, 3 рази на тиждень.

Про курс

Курс зосереджений на опануванні основ менеджменту та кураторства, що відіграє все більш значущу роль у презентації мистецтва суспільству, у комунікації об’єкта мистецтва і людини. А професія куратора, галериста чи менеджера мистецтва є однією з професій, які динамічно розвиваються, охоплюючи, у тому числі, нові неочікувані сфери, та вимагає все нових і нових навичок.

Але основною рисою людини, що працює у мистецькому полі, залишається жага до пізнання світу, пошуку своєї позиції та гнучкість у навігації мистецькими процесами.

Курс «Art. Management. Curation» направлений на розвиток практичних навичок студента, який працює чи працюватиме у мистецькій сфері, та включає як теоретичний, так і практичний блоки. Завданням курсу є дослідження поля українського сучасного мистецтва — як воно розвивається та корелює зі світовим контекстом, враховуючи природу експонування, комунікацій у мистецтві, яка постійно змінюється та ускладнюється.

Партнери курсу: America House Kyiv, Французький інститут в Україні, Pinchuk Art Centre, Art 14 Gallery, Видавництво ArtHuss, Юридична компанія ILF, Port creative hub, Dymchuk Gallery, IZONE.

Статті студентів: Korydor, ArtsLooker.

Про курс у медіа: БЖ , BALLETRISTIC, Радіо Аристократи.

Звіт першого набору курсу.
6 000 грн/міс.

Оплачуйте курс помісячно або повністю (зі знижкою 5%), можлива оплата у розстрочку.

4 місяці

Заняття 3 рази на тиждень: у понеділок та четвер з 19:00 до 21:00, у суботу з 12:00 до 14:00.

Березень 2020

Запрошуємо на березень 2020 року.

16 місць

Ми приділяємо увагу кожному студенту, тому кількість місць обмежена.


Катерина Підгайна

мистецтвознавець, куратор, експерт Українського культурного фонду, співзасновниця організації «Скульптурний цех», куратор візуальної програми GOGOLFEST, куратор скульптурного проекту Corpusculum.

Facebook

Викладачі курсу

Павло Гудімов
Павло Гудімов
Куратор, колекціонер. Засновник культурного холдингу Гудімов Арт Проект, до якого увійшли Арт-центр Я Галерея, видавництво Артбук і архітектурна майстерня Я Дизайн.
Олександр Соловйов
Олександр Соловйов
Один із найавторитетніших кураторів сучасного мистецтва в Україні, куратор Мистецького Арсеналу, організатор декількох українських павільйонів на Венеціанській бієнале, учасник арт-сквоту «Паркоммуна».
Ольга Сафіна
Ольга Сафіна
Віце-президент з комунікацій та бренду Innovecs. Одна з ведучих спеціалісток у сфері івент-маркетингу та креативних проектів, запускала проекти FEDORIV HUB, UNIT.City, Chasopys, арт-директорка ВДНГ.
Поліна Ліміна
Поліна Ліміна
Авторка книжок «Професія: художник», «Як у Тіні», «Любов Міненко»; кураторка виставок «Проект Енеїда» (НХМУ) та «Ідоли» (арт-центр Я Галерея); екс-кураторка медіа-проекту Yakutovych Academy. Лауреатка VII Мистецтвознавчого конкурсу від Stedley Art Foundation.
Еміль Вольскі
Еміль Вольскі
Графічний дизайнер (більше 10 років досвіду роботи). Створював проекти для Citroеn, Syoss, креативного простору «Часопис», розробив айдентику для книжкового магазину-кафе «Хармс».
Євгенія Таліновська
Євгенія Таліновська
Senior designer DataArt.
Андрій Качуро
Андрій Качуро
Засновник та власник української музейної компанії повного циклу AMUSEUM. Реалізовані проекти компанії: Постійна експозиція в Софіївському соборі; Гаррет Джонс. Щоденник, Галерея Лавра; Вкрадений Крим, перший павільйон ВДНГ; УКРАЇНСЬКИЙ СХІД, Музей історії України у Другій світовій війні. Постійна експозиція.
Олександр Щелущенко
Олександр Щелущенко
Засновник та директор галереї ЦЕХ — єдиної художньої української ініціативи, яка має філію в EU (Вільнюс, Литва). Одна з найбільш приватних галерей Східної Європи, яка приймала участь у міжнародних арт-ярмарках Європи, Америки, Азії понад 40 разів. Працює з вузьким колом авторів та робить гостьові проекти в Вільнюсі та Києві.

Кому буде корисно

— Мистецтвознавцям, культурологам, соціологам, майбутнім арт-критикам та журналістам, котрі лише починають свою кар'єру та хочуть отримати практичні навички роботи з арт-проектами;
— Митцям, котрі хочуть розібратися — як запускати та розвивати власні проекти;
— Усім, хто хоче дізнатися — як готувати мистецькі проекти з нуля.

Програма курсу

В рамках курсу передбачена підготовка виставкового проекту творчою командою студентів в одній з київських галерей.
Програма курсу також включає зустрічі з представниками галерей та музеїв, які поділяться своїм досвідом у організації процесу функціонування арт-інституцій, використання технічного та програмного забезпечення, необхідного для роботи, ведення внутрішньої та зовнішньої комунікації. Передбачені зустрічі з художниками для розуміння законів, нюансів взаємодії інституції чи окремої особи безпосередньо з митцем. А також навчання і консультація від юридичної компанії ILF, що спеціалізується на співробітництві з представниками культурних та креативних індустрій.
Ви опануєте:
— Загальні знання з історії українского та світового сучасного мистецтва.


— Природу кураторської практики сьогодні, включаючи різні типи кураторів і різноманітність просторів та сенсів, в яких працює куратор.


— Практику побудови експозиції всередині та за межами музейних просторів.


— Практичні навички написання критичних текстів, есе, виставкових анонсів та анотацій, роботи з першоджерелами.


— Основи менеджменту приватних і публічних інституцій, ведення їхніх щоденних бізнес-операцій. Як поєднати мистецтво та бізнес задля досягнення поставленої мети не всупереч мистецьким концепціям. Раціональне управління ресурсами, бюджетом, досягнення ефективності.


— Комунікаційні стратегії для взаємодії з аудиторією проекту, робота з медіа у соціальних мережах.


— Навички публічних виступів (лекції, дискусії, круглі столи).


— Ази створення візуального контенту для арт-менеджерів: ppt, інфографіка, звіти, презентації, картинки-анонси для соціальних мереж, монтаж відео з «підручними» простими програми.

Місце проведення

Київ, Projector (вул. Кожум'яцька, 10), місце зустрічі і роботи дизайнерів, менеджерів та розробників різних напрямків і спеціалізацій.

[email protected]
097 015-92-72

Реєстрація

Зараз набір у групу закрито. Але ви можете залишити заявку на навчання і при відкритті набору ми надішлемо вам лист із детальною інформацією щодо вступу.