Art. Management. Curation

Насичений курс із вивчення основ кураторства та менеджменту у мистецтві. 3 місяці, 3 рази на тиждень.

Про курс

Курс зосереджений на опануванні основ менеджменту та кураторства, що відіграє все більш значущу роль у презентації мистецтва суспільству, у комунікації об’єкта мистецтва і людини. А професія куратора, галериста чи менеджера мистецтва є однією з професій, які динамічно розвиваються, охоплюючи, у тому числі, нові неочікувані сфери, та вимагає все нових і нових навичок.

Але основною рисою людини, що працює у мистецькому полі, залишається жага до пізнання світу, пошуку своєї позиції та гнучкість у навігації мистецькими процесами.

Курс «Art. Management. Curation» направлений на розвиток практичних навичок студента, який працює чи працюватиме у мистецькій сфері, та включає як теоретичний, так і практичний блоки. Завданням курсу є дослідження поля українського сучасного мистецтва — як воно розвивається та корелює зі світовим контекстом, враховуючи природу експонування, комунікацій у мистецтві, яка постійно змінюється та ускладнюється.

Партнери курсу: Pinchuk Art Centre, Art 14 Gallery, Видавництво ArtHuss, Юридична компанія ILF.
4 500 грн/міс.

Оплачуйте курс помісячно або повністю (зі знижкою 5%), можлива оплата у розстрочку.

3 місяці

Заняття 3 рази на тиждень: по понеділках та середах з 19:30 до 21:30 та суботах з 11:00 до 15:00.

Вересень 2019

Новий набір планується у вересні 2019.

14 місць

Ми приділяємо увагу кожному студенту, тому кількість місць обмежена.


Катерина Підгайна

мистецтвознавець, куратор, співзасновниця організації «Скульптурний цех», куратор візуальної програми GOGOLFEST, куратор скульптурного проекту Corpusculum.

Facebook

Викладачі курсу

Ксенія Малих
Ксенія Малих
Мистецтвознавець, куратор. Засновниця виставкового простору арт-центру Closer, куратор вільного лекторія про мистецтво ОБРАЗ, менеджер Дослідницької Платформи PinchukArtCentre.
Аліса Ложкіна
Аліса Ложкіна
Незалежна куратока, арт-критикиня. У минулому очолювала журнал ART UKRAINE, була заступницею генерального директора Мистецького Арсеналу. 2018-го виступила головою кураторської групи першої масштабної презентації сучасного українського мистецтва останніх трьох десятиліть у Музеї Людвіга у Будапешті.
Анастасія Браткова
Анастасія Браткова
Керівник Bratkova PR TEAM. Має 10-річний досвід роботи журналістом і редактором у ЗМІ: газетах «Киевские Ведомости», «Сегодня», журналах «Публичные Люди» та «Репортер». Працювала з приватними культурними інституціями.
Поліна Ліміна
Поліна Ліміна
Авторка книжок «Професія: художник», «Як у Тіні», «Любов Міненко»; кураторка виставок «Проект Енеїда» (НХМУ) та «Ідоли» (арт-центр Я Галерея); екс-кураторка медіа-проекту Yakutovych Academy. Лауреатка VII Мистецтвознавчого конкурсу від Stedley Art Foundation.
Еміль Вольскі
Еміль Вольскі
Графічний дизайнер (більше 10 років досвіду роботи). Створював проекти для Citroеn, Syoss, креативного простору «Часопис», розробив айдентику для книжкового магазину-кафе «Хармс».
Євгенія Таліновська
Євгенія Таліновська
Senior designer DataArt.

Кому буде корисно

— Мистецтвознавцям, культурологам, соціологам, майбутнім арт-критикам та журналістам, котрі лише починають свою кар'єру та хочуть отримати практичні навички роботи з арт-проектами;
— Митцям, котрі хочуть розібратися — як запускати та розвивати власні проекти;
— Усім, хто хоче дізнатися — як готувати мистецькі проекти з нуля.

Програма курсу

В рамках курсу передбачена підготовка виставкового проекту творчою командою студентів в одній з київських галерей.
Програма курсу також включає зустрічі з представниками галерей та музеїв, які поділяться своїм досвідом у організації процесу функціонування арт-інституцій, використання технічного та програмного забезпечення, необхідного для роботи, ведення внутрішньої та зовнішньої комунікації. Передбачені зустрічі з художниками для розуміння законів, нюансів взаємодії інституції чи окремої особи безпосередньо з митцем. А також навчання і консультація від юридичної компанії ILF, що спеціалізується на співробітництві з представниками культурних та креативних індустрій.
Ви опануєте:
— Загальні знання з історії українского та світового сучасного мистецтва.


— Природу кураторської практики сьогодні, включаючи різні типи кураторів і різноманітність просторів та сенсів, в яких працює куратор.


— Практику побудови експозиції всередині та за межами музейних просторів.


— Практичні навички написання критичних текстів, есе, виставкових анонсів та анотацій, роботи з першоджерелами.


— Основи менеджменту приватних і публічних інституцій, ведення їхніх щоденних бізнес-операцій. Як поєднати мистецтво та бізнес задля досягнення поставленої мети не всупереч мистецьким концепціям. Раціональне управління ресурсами, бюджетом, досягнення ефективності.


— Комунікаційні стратегії для взаємодії з аудиторією проекту, робота з медіа у соціальних мережах.


— Навички публічних виступів (лекції, дискусії, круглі столи).


— Ази створення візуального контенту для арт-менеджерів: ppt, інфографіка, звіти, презентації, картинки-анонси для соціальних мереж, монтаж відео з «підручними» простими програми.

Місце проведення

Київ, Projector (вул. Кожум'яцька, 10), місце зустрічі і роботи дизайнерів, менеджерів та розробників різних напрямків і спеціалізацій.

Реєстрація

Зараз набір у групу закрито. Але ви можете залишити заявку на навчання, і при відкритті набору ми надішлемо вам лист із детальною інформацією для вступу.